Dieta na zmniejszenie obwodu w pasie

Ogólnie uważa się iż tkanki tłuszczowe na naszym ciele układają się w taki sposób iż nie mamy wpływu dzięki diecie schudnąć tylko w niektórych miejscach. Warto jednak mieć na uwadze iż zasady te biorą w łeb, ponieważ tak naprawdę prędkość chudnięcia oraz miejsca z których w pierwszej kolejności tracimy tkankę tłuszczową, zależne są nie od nie od diety lecz od naszych konkretnych predyspozycji, które w znaczny stopniu są dziedziczne. Nie oznacza to jednak, iż dzięki specjalnym ćwiczeniom oraz odpowiednio dobranej diecie, nie siłownia uda nam się zrzucić kilogramów z konkretnych regionów naszego ciała. Jest to możliwe, wiąże się to jednak z koniecznością stosowania się w sposób ścisły do określonych zasad. Bardzo wielu ludzi cierpi z powodu notorycznego odkładania się tłuszczu w określonych miejscach na ciele. Jak nie trudno jest zauważyć jedni narzekają na wciąż wzrastający brzuszek, inni na odkładanie się tłuszczu na podbródku czy też nogach, pupie czy biodrach. Problem rosnącego brzuszka, najczęściej dotyczy panów, którzy ukończyli już 30 rok życia. Szczególnie narażone sa na to osoby, które prowadzą raczej siedzący tryb życia, ceniących sobie możliwość przekąszenia czegoś słodkiego, a także te osoby które chętnie i często stołują się w barach szybkiej obsługi. W wielu przypadkach okazuje się iż tłuszczyk, wcale nie znajduje się tuż pod skórą lecz wewnątrz jamy brzusznej. Sytuacja taka może być naprawdę problemowa nie tylko z względów estetycznych. Nie da się również iż otłuszczone narządy również zwalniają swoją pracę co może być niebezpieczne dla naszego stanu życia lub zdrowia.

Nie wielu ludzi też wie, iż tłuszcz wbrew pozorom nie jest pustą tkanką. Okazuje się iż wytwarza ona do organizmu określone substancje a nawet hormony, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Stąd właśnie bierze się silne zagrożenie występowania wielu chorób układu krążenia, oddechowego oraz wielu innych, powodowanych przez nadmierną otyłość naszego ciała. Co ciekawe nadmiar tłuszczu w siłownia naszym organizmie pobudza nasze ciało do wytwarzania hormonu regulującego nasz apetyt. Tutaj niestety zatacza się koło z którego niezwykle trudno jest się wydostać. Jednym słowem wzmożony apetyt jest przyczyną powstawania coraz to większych pokładów tłuszczu, natomiast sam tłuszcz powoduje jeszcze większe wzmożenie apetytu. Na szczęście również i ta sytuacja nie jest bez wyjścia. Przy odrobinie pracy nad sobą, mamy możliwość naprawdę sprawienia iż nie tylko apetyt nasz nieco zmaleje, ale także nasz organizm zacznie spalać tkankę tłuszczową która znajduje się w naszym ciele.

Należy mimo wszystko przygotować się na znaczne wyrzeczenia i zmianę dotychczasowego trybu życia. Jest to absolutnie konieczne jeśli rzeczywiście zależy nam na tym by zmienić swoje dotychczasowe życie. Ze swojej diety należy natychmiastowo i bez żalu usunąć za równo słodycze, jak i wszelkie głęboko słodzone produkty takie jak soki, jogurty fas foody i inne. Niestety, ale dobrym wyborem jest również rezygnacja z pieczywa białego, makarony oraz wszelkie produkty pochodzenia mącznego. Z pewnością taka ilość rezygnacji i zmian może przerazić nie jedną osobę. Aby wiesz stopniowo przyzwyczaić siebie oraz swój organizm do tych zmian, warto robić to stopniowo. Z pewnością już po krótkim czasie zauważymy pewne zmiany. Oczywiście na pewno na początku nie będzie nam łatwo ale warto pomyśleć, że bez żądnych morderczych ćwiczeń, jesteśmy w stanie zmienić w znacznym stopniu swoją sylwetę. W naszej codziennej diecie powinny wiec znajdować się za równo świeże owoce jak i warzywa. Jest to bardzo ważne dla zachowania nie tylko prawidłowej gospodarki elektrolitowej, ale także dla pobudzenia periastaltyki jelit i całego układu pokarmowego. Nadmierne głodówki sprawiają tylko, iż proces ten ulega spowolnieniu a wraz z nim również nasza waga stanie w miejscu. Dla siłownia zachowania zdrowego stanu zdrowia konieczne jest przestrzeganie określonych zasad. Między innymi bardzo ważne jest by w codziennej diecie znajdowały się a równo owoce jak i warzywa. Chudy nabiał oraz inne produkty pochodzenia zwierzęcego dostarczą organizmowi niezbędnych białek, które stanowią materiał budulcowy wszystkich komórek ciała.

Wielu ludzi przechodząc na dietę oczekuje spektakularnych niemalże efektów, które pojawią się już po kilku dniach od rozpoczęcia stosowania diety. Oczywiście jest to kompletnie niemożliwe, dlatego też powinniśmy uzbroić się w cierpliwość już na początku naszej walki z nadwaga. Nie ma tez jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, po jakiej ilości czasu możemy spodziewać się efektów. Prawda jest taka, że czas ten może wynosić kilka dni, a może być to równie dobrze kilka miesięcy. Każdy organizm jest nieco inny, i każdy posiada swoje własne tempo pracy oraz spalania. Średnim czasem oczekiwania na efekty jest okres od kilku do kilkunastu tygodni. Jak widać więc, cierpliwości i wytrwałość będzie nam absolutnie niezbędna.

Warto jednak mimo wszystko wytrzymać ten trudny okres. Kiedy uda nam się osiągnąć upragnioną wagę czuć się będziemy nie tylko dumni ale także szczęśliwi z pokonania własnych słabości.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s